Kancelaria Adwokacka Krosno
Adwokat Katarzyna Jarosz

Pomoc prawna dla cudzoziemców – Krosno

W ostatnim czasie coraz częściej do Polski trafiają cudzoziemcy. Legalne zameldowanie oraz podjęcie pracy w naszym kraju wiąże się jednak z koniecznością załatwienia wielu formalności. Zajmujemy się pomocą prawną dla cudzoziemców. Wskazujemy, jakie dokumenty są niezbędne m.in. do zarejestrowania w Urzędzie Pracy czy uzyskania numeru PESEL, który jest niezbędny do załatwienia pozostałych formalności.

Pomoc prawna dla cudzoziemców przyda się w sytuacji, gdy:

- obcokrajowiec planuje zapisać swoje dziecko do szkoły i pobierać świadczenia rodzinne,
- obcokrajowiec chce uzyskać PESEL,
- obcokrajowiec chce podjąć legalne zatrudnienie i zdobyć adres zameldowania na terenie Polski,
- cudzoziemiec jest zainteresowany założeniem firmy w Polsce,
- cudzoziemiec wnioskuje o status uchodźcy.

Pomoc prawna dla cudzoziemców jest niezbędna także w wielu innych przypadkach. Prawnicy mogą m.in. wskazać, jakie dokumenty trzeba dostarczyć do urzędu. Wiedzą oni również, które z nich trzeba przetłumaczyć.

W naszej kancelarii udzielamy porad prawnych cudzoziemcom z różnych krajów, także tych spoza Unii Europejskiej. Doradzamy przede wszystkim Ukraińcom i mieszkańcom innych wschodnich Państw. Pomagamy też obywatelom Unii Europejskiej, choć w ich przypadku niezbędne formalności w urzędach są zwykle mniej skomplikowane.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych