Kancelaria Adwokacka Krosno
Adwokat Katarzyna Jarosz

Adwokat od prawa administracyjnego – Krosno

Prawo administracyjne dotyczy bezpośrednio postępowania administracji publicznej, osób fizycznych i innych podmiotów. W jego skład wchodzą normy:

- materialno-prawne,

- kompetencyjne,

- zadaniowe,

- procesowe,

- ustrojowe.

Adwokat od prawa administracyjnego najczęściej zajmuje się sprawami, w których konflikt występuje pomiędzy organami państwowymi a obywatelem. Są to podmioty nierównoważne. Zajmujemy się m.in. sporządzaniem pism, odwołań, zażaleń czy skarg do sądu. Przygotowujemy wspomniane dokumenty zgodnie z obowiązującymi przepisami i wzorami, dzięki czemu prowadzone postępowanie może przebiegać sprawniej. Wystawiamy także opinie prawne niezbędne do zrealizowania kolejnych kroków.

Czego dotyczą sprawy z zakresu prawa administracyjnego?

Najczęściej sprawy z zakresu prawa administracyjnego dotyczą takich kwestii, jak:

- prawo budowlane,

- prawo wodne,

- prawo zamówień publicznych,

- prawo imigracyjne,

- ochrona środowiska,

- prawo spółdzielcze,

- gospodarka nieruchomościami,

- zagospodarowanie przestrzenne.

Adwokat od prawa administracyjnego udziela niezbędnych porad prawnych, a także reprezentuje swojego klienta przed sądem. Może on również pomóc w uzyskaniu koncesji czy licencji na prowadzenie konkretnego typu działalności.

Sprawy administracyjne zwykle są dość skomplikowane ze względu na fakt, że w ich przypadku dochodzi do wystąpienia zależności pomiędzy organem państwowym a obywatelem lub przedsiębiorcą. Wówczas warto zadbać o zgromadzenie odpowiednich dowodów, które przyczyniają się do pozytywnego wyniku postępowania.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych