Jak odwołać się do sądu pracy?

Zdarza się, że po latach dobrze wykonywanej pracy i sumiennego wypełniania obowiązków, pracodawcy z różnych powodów decydują się na wręczenie wypowiedzenia pracownikowi. W wielu sytuacjach jest to niesłuszne, a nawet niezgodne z prawem. Na szczęście od takiej decyzji pracownicy mogą odwołać się do sądu pracy. Dowiedz się jak to zrobić i w jakich sytuacjach będzie to zasadne.

Odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę złożymy w sądzie pracy

Pracownik może złożyć odwołanie od (w jego przekonaniu) niesłusznego wypowiedzenia stosunku pracy do sądu pracy. Musi to zrobić w terminie 21 dni od otrzymania wypowiedzenia. Niestety złożenie odwołania nie zmienia jego statusu. Rozwiązanie umowy będzie skuteczne.

W czym może więc pomóc skierowanie sprawy do sądu pracy i kiedy pracownik ma szansę na wygranie sprawy? Po pierwsze w przypadku, gdy naruszone zostały przepisy dotyczące wypowiadania umów, a także gdy wypowiedzenie umowy nie ma zasadności.

Jaki efekt może osiągnąć pracownik, jeśli wygra w sądzie? Pracownik może otrzymać odszkodowanie, a sąd może nakazać przywrócenie go do pracy. Sąd może też uznać wypowiedzenie za bezskuteczne. W przypadku umów na czas określony można wnioskować jedynie o odszkodowanie.

Kierując sprawę do sądu pracy warto skorzystać z usług zaufanego adwokata, posiadającego wiedzę i kompetencje w zakresie prawa pracy oraz doświadczenie w występowaniu przed sądem w tego typu sprawach.

Jeśli spotkało Cię nieuzasadnione lub niezgodne z prawem zwolnienie z pracy, nasza kancelaria chętnie zajmie się Twoją sprawą i udzieli wszelkiej pomocy w sporach z pracodawcą. Indywidualnie ocenimy Twoją sytuację i sprawdzimy, o jaką rekompensatę możesz się starać. Jeśli czujesz, że zostałeś potraktowany niesprawiedliwie, warto zawalczyć o swoje.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych