Kancelaria Adwokacka Krosno
Adwokat Katarzyna Jarosz

Adwokat od spraw rodzinnych – Krosno

Sprawy rodzinne są zwykle skomplikowane ze względu na fakt, że towarzyszą im silne emocje. Bardzo często dotyczą one bliskich dla siebie osób, np. małżonków czy rodziców i ich dzieci. W zakres prawa rodzinnego wchodzą takie postępowania, jak:

 - rozwody,
 - alimenty,
 - kwestie dotyczące władzy rodzicielskiej,
 - sprawy adopcyjne,
 - rozdzielność majątkowa pomiędzy małżonkami,
 - sprawy nieletnich,
 - uznanie o zaprzeczenie ojcostwa,
 - kuratela nad dzieckiem,
 - ustalenie opieki.

Adwokat od spraw rodzinnych powinien wykazywać się nie tylko profesjonalnym podejściem, lecz także odpowiednio dużą empatią. Musi pamiętać, że każdej stronie postępowania towarzyszą silne emocje. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku rozwodów z orzeczeniem o winie, a także tych, w trakcie których trzeba wydać decyzję dotyczącą opieki rodzicielskiej.

Z rodziną bezpośrednio powiązane są również sprawy spadkowe. Niektóre z nich bywają skomplikowane, ponieważ bliskie osoby nie mogą dogadać się odnośnie odpowiedniego podziału pozostawionego majątku. Wiemy, jak prawidłowo postępować w takich sprawach. Gromadzimy niezbędne dokumenty, składamy je w sądzie i reprezentujemy naszych klientów na każdym etapie procesu.

Czym się zajmujemy w sprawach rodzinnych?

Adwokat od spraw rodzinnych zajmuje się m.in. doradztwem osobom, które planują złożyć pozew, np. o rozwód. Oprócz tego tworzy on niezbędną dokumentację zgodnie z obowiązującymi wzorami. Dba o to, by wszelkie pisma były kompletne i czytelne dla sądu. Adwokat pilnuje również terminów oraz reprezentuje klienta bezpośrednio w postępowaniu, zwiększając jego szanse na uzyskanie pozytywnego wyroku.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych