Kancelaria Adwokacka Krosno
Adwokat Katarzyna Jarosz

Sprawy spadkowe – Krosno

Po śmierci członka rodziny następuje konieczność podziału jego majątku. Zwykle jest to możliwe na podstawie testamentu, choć nie można zapominać także o dopełnieniu formalności w sądzie. Wówczas konieczne jest zgromadzenie aktów zgonu, urodzenia czy małżeństwa spadkodawcy oraz jego ewentualnych dzieci i małżonka.

Pomoc adwokata w sprawach spadkowych niekiedy jest jednak niezbędna.

Adwokat pomaga w sprawach spadkowych, w których pojawiają się spory dotyczące podziału majątku. Często bliscy członkowie rodziny zmarłego nie mogą bowiem dogadać się odnośnie rozdzielenia spadku. Wówczas rozpoczyna się postępowanie, pozwalające na wskazanie, kto i w jakim stopniu może otrzymać majątek.

Ze sprawami spadkowymi wiąże się również możliwość odrzucenia spadku, a niekiedy konieczność uzyskania zgody sądu rodzinnego na jego odrzucenie. Dotyczy to przypadków, w których bliski członek rodziny był zadłużony, a jego zobowiązania mogą przejść np. na dzieci.

W czym pomaga adwokat w sprawach spadkowych?

Adwokat w sprawach spadkowych zajmuje się doradztwem, a także występowaniem przed sądem. W zakres jego obowiązków wchodzi m.in.:

 - składanie wniosków o nabycie spadku do odpowiedniego sądu,
 - doradzanie odnośnie dokumentów, które należy zgromadzić,
 - wskazywanie, kto musi wziąć udział w postępowaniu,
 - porady prawne dotyczące spraw spadkowych,
 - wyjaśnianie sposobów i skutków odrzucenia spadku,
 - doradzanie, jak sporządzić spis inwentarza.

Adwokat uczestniczy również w postępowaniach, w których konieczne jest podzielenie majątku pomiędzy kilku spadkobiorców. Pomoc specjalisty pozwala na zwiększenie szans stron, a jednocześnie znacznie sprawniejsze przeprowadzenie procesu.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych